Zdobądź unijne pieniądze na szkolenia i rozwój firmy

02.10.2018

Zdobądź unijne pieniądze na szkolenia i rozwój firmy

Prowadzisz firmę, chcesz podnieść kwalifikacje swoich pracowników i szukasz szkoleń z dofinansowaniem ? To jest oferta dla Ciebie. Gmina Moszczenica jest jedną z najdynamiczniej działających jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w zakresie współpracy z przedsiębiorcami, to właśnie z tym samorządem Łódzki Dom Biznesu realizuje projekt pod marketingowym hasłem  "Pracownik Twój Skarb Chcąc dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorców z regionu i zaoferować im bony rozwojowe już w najbliższy piątek  tj. 5 października o godzinie 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Łódzkiego Domu Biznesu – zaprasza wójt Marceli Piekarek.

Projekt „Pracownik Twój Skarb” to blisko 19,5 miliona złotych na szkolenia i usługi doradcze oraz studia podyplomowe dla pracodawców i pracowników z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu piotrkowskiego i całego województwa łódzkiego.

- Obecnie wielu pracodawców dostrzega ogromną potrzebę inwestowania w szkolenia swoich pracowników, w czym upatruje konkretne korzyści dla firmy. Każde szkolenie przynosi korzyści pracownikom i jednocześnie rzecz jasna firmie, która ich deleguje. Szkolenia wybierane przez pracodawców są tym bardziej cenne, albowiem są ściśle powiązane z profilem firmy i wykonywanymi obowiązkami. Przykładem takich szkoleń mogą być te dotyczące technik sprzedaży, obsługi klientów, prowadzenia negocjacji, czy zdobycia koniecznych uprawnień np. kierowcy zawodowego. Poza tym dla pracownika każde szkolenie jest sygnałem ze strony firmy, że dba ona o niego oferując mu poszerzanie posiadanych umiejętności i zdobycie kwalifikacji – podkreśla  Maciej Kokotek, dyrektor Zarządzający Łódzkiego Domu Biznesu.

Projekt Pracownik Twój Skarb, daje możliwość przeszkolenia znacznej ilości pracowników w firmie. Pracodawca na obecnym, początkowym etapie realizacji projektu, nie musi ograniczać liczby delegowanych pracowników gdyż nie planuje się nakładać w pierwszych naborach limitów. Zadaniem szefa będzie pokrycie jedynie 20% wartości danego szkolenia jako wkładu własnego.

- Warto inwestować w swoich pracowników i pozwalać im zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, które będą następnie wykorzystane w codziennej pracy, bardziej świadomie i z korzyścią dla firmy  – zachęca wójt Marceli Piekarek.  

A kto może skorzystać z projektu? Z bonów na szkolenia, usługi doradcze oraz studia podyplomowe mogą skorzystać przedsiębiorstwa posiadające status mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu piotrkowskiego i województwa łódzkiego.

Wysokość dofinansowania to nawet do 80 % wartości szkoleń, a każdy pracownik może otrzymać nawet 5 760,00 zł m.in. na kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe.

Przedsiębiorcy obecni na spotkaniu będą mieli doskonałą okazję, aby z pomocą konsultantów Łódzkiego Domu Biznesu zarejestrować się na stronie www.pracowniktwojskarb.pl i tam założyć indywidualny profil uczestnika projektu, który następnie umożliwi łatwe aplikowanie o bony szkoleniowe w momencie otwarcia naborów.

- Rekrutacja dopiero rusza, dlatego zapraszam wszystkich na spotkanie informacyjne. Warto dowiedzieć się więcej i skorzystać z pieniędzy unijnych – podkreśla wójt Piekarek.


Aktualności

Będzie nowa droga do cmentarza. Wkróctce poznamy wykonawcę

11.10.2018

Będzie nowa droga do cmentarza. Wkrótce poznamy wykonawcę

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej 716 w Moszczenicy na odcinku od kościoła do ulicy Poduchownej. Zakres prac ucieszy mieszkańców. Oprócz modernizacji drogi wybudowana zostanie m.in. dodatkowa jezdnia z pasem do zawracania. To nią będą poruszały się kondukty żałobne pokonujące trasę od kościoła do cmentarza. Nasze starania przyniosły efekt. O tę inwestycję od dwóch lat walczyły wspólnie Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża i Urząd Gminy. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, na którą czekają mieszkańcy. - Kondukty żałobne poruszają się obecnie drogą wojewódzką 716. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo, zarówno dla uczestników pogrzebu, jak i dla przejeżdżających w tym czasie samochodów. O pomoc w tej sprawie zwróciła się do Urzędu Gminy Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża. Podjęliśmy wspólne działania i do pierwszego spotkania z władzami wojewódzkimi doszło już pod koniec 2016 roku – przypomina wójt Marceli Piekarek. Do Moszczenicy przyjechała wówczas Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu Województwa Łódzkiego, która zapewniła, że władze województwa dołożą wszelkich starań do zapewnienia bezpieczeństwa na tej drodze. Rozpoczął się proces przygotowania inwestycji i określenia zakresu prac. Aby wypełnić wszystkie postulaty parafian gmina m.in. przekazała bezpłatnie na ten cel działkę. – W ramach tej inwestycji wykonana zostanie rozbudowa drogi wojewódzkiej, rozbudowane będzie skrzyżowanie, wybudowana dodatkowa jezdnia wraz z placem do zawracania, przebudowana droga gminna – ul. Poduchowna, wybudowane będą chodniki, wykonane nowe zjazdy, zatoki autobusowe. Projekt obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej, rowów otwartych, oświetlenia drogowego i przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i wodociągowej – wylicza wójt Piekarek, który podkreśla, że przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej 716 jest wynikiem współpracy urzędu i parafii, starań sołtysa wsi Moszczenica Jana Dąbrowskiego, władz powiatu – starosty Stanisława Cubały i wicestarosty Piotra Wojtysiaka, a przede wszystkim przychylności i bardzo dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Otwarcie ofert nastąpi 14 listopada. Pierwsze prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Cała przebudowa ma zakończyć się do października 2019 r. i zostanie sfinansowana z budżetu województwa łódzkiego.

Czytaj więcej...
Święto pieroga w Gazomi Starej

14.10.2018

Święto pieroga w Gazomi Starej

To była trzecia edycja tej imprezy sfinansowanej z grantów przyznawanych przez powiat piotrkowski. Tym razem gospodarzami byli druhowie z OSP w Gazomi. Sala była wypełniona po brzegi. W szranki kulinarne stanęło 16 reprezentacji KGW z terenu całej gminy. Paniom kibicowali mieszkańcy, zaproszeni goście m.in. wójt Marceli Piekarek, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, radni i rodziny. Czas oczekiwania na werdykt umilił widzom występ Kapeli Tolka Gałązki. Jury nagrodziło wszystkie wersje potraw. Konkurs kulinarny poprzedził występ dzieci ze szkoły podstawowej w Gazomi, upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Występ wzruszył zebranych, którzy zgotowali dzieciom owacje na stojąco. Rywalizacji KGW na najlepsze pierogi towarzyszyły piątkowe warsztaty kulinarne przygotowane dla uczniów SP Gazomia. Koordynatorem całego projektu jest radna powiatowa Halina Derach.

Czytaj więcej...
Sesja Rady Gminy Moszczenica odbędzie się 15 października 2018 r

10.10.2018

Będą obradować

Sesja Rady Gminy Moszczenica odbędzie się 15 października 2018 r. Obrady rozpoczną się o godzinie 12.00.  Radni wysłuchają m.in sprawozdania z działalności wójta, zapoznają się ze stanem przygotowań do zimowego utrzymania dróg oraz omówią ich stan oraz będą głosować nad szeregiem uchwał. Szczegółowy program obrad jest dostępny TUTAJ

Czytaj więcej...
Naprawa uszkodzonej studni

13.10.2018

Naprawa uszkodzonej studni

Specjalistyczna firma podjęła się naprawy uszkodzonej w ubiegłym tygodniu studni. - Reagujemy na wszystkie Państwa sygnały dotyczące obniżenia ciśnienia wody, dlatego - pomimo poważnych uszkodzeń, zdecydowaliśmy się na próbę renowacji starej studni. Niestety obecna sytuacją wiąże się z obniżeniem ciśnienia wody  - mówi Bogdan Rogalski, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Moszczenicy. Aby zabezpieczyć dostawę wody do domów mieszkańców gmina podjęła już wcześniej decyzję o budowie nowej, dodatkowej studni na terenie po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego. Niestety stara nie wytrzymała eksploatacji i zwiększonego zużycia wody.  - Awaria obecnej studni jest niestety bardzo poważna, ale dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej ustabilizować sytuacje - podkreśla wójt Marceli Piekarek, który dziś osobiście sprawdzał postęp prac. Wójt zapewnia, że wkrótce ruszy też budowa nowej studni.Przepraszamy za wszystkie niedogodności. Niestety okresowy brak wody może nadal występować - zwłaszcza rano i wieczorem , dlatego prosimy Państwa o zabezpieczenie sobie potrzebnych zapasów wody.

Czytaj więcej...
Przebudowa ul. Dworcowej

27.09.2018

Reagujemy na Państwa uwagi

W związku ze zgłoszeniami rodziców uczniów SP Moszczenica o trudnościach w ich bezpiecznym dowozie do placówki, po interwencji Wójta wykonawca robót związanych z przebudową ul. Dworcowej deklaruje,  że prace powodujące duże utrudnienia w ruchu drogowym będą wykonywane od godz. 9.00.Za utrudnienia przepraszamy. Remont ulicy ma zakończyć się do końca października.

Czytaj więcej...
Drugi chodnik w Babach już w budowie

09.10.2018

Drugi chodnik w Babach już w budowie

Kontynuujemy współpracę z powiatem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na drodze powiatowej Baby - Wolbórz ruszyła budowa pół kilometrowego chodnika, który powstaje tuż za przejazdem kolejowym. - O tę inwestycję od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy Bab i wspólnie z wójtem gminy Moszczenica Marcelim Piekarkiem zdecydowaliśmy o tym, że jeszcze w tym roku jest szansa na jej realizację - przyznaje wicestarosta powiatu Piotr Wojtysiak. - Przypomnę, że nowy blisko 300 metrowy chodnik udało nam się wykonać tuż przy kościele. Łączny koszt obu zadań wyniósł 209 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że oprócz chodników na terenie gminy Moszczenica powiat wspólnie z gminą przebudował w tym roku 2,5 km odcinków dróg Raciborowice - Baby, przez miejscowość Gazomia Nowa oraz Srock - Podolin za prawie milion złotych. (powiat piotrkowski)

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka