Logo Gmina Moszczenica

News

News zdjęcie id 358

Moszczenica świętowała Dożynki Gminno-Parafialne

10.09.2018

Tłumnie przybyli mieszkańcy wspólnie z władzami gminy oraz zaproszonymi gośćmi  dziękowali rolnikom za tegoroczne plony.
Uroczystość rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy. Ceremoniał dożynkowy w amfiteatrze gminnym poprzedził barwny korowód, który przeszedł od kościoła do amfiteatru gminnego.
Starostami tegorocznych Dożynek byli Aleksandra Nieśmiałek  i Mirosław Stańczyk, mieszkańcy Karlina.

Rolę gospodarza pełnił wójt gminy Marceli Piekarek. - To jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego rolnika. Wszyscy zbieramy się i dziękujemy za te wspaniałe plony, opiekę Matki Bożej oraz błogosławieństwo Pana Boga. Pamiętamy o ich ciężkiej pracy i wyrażamy swoją wdzięczność za ich trud – dziękował ze sceny wójt.

W tym roku tradycyjny wieniec dożynkowy przygotowały panie z KGW w Karlinie.  Wieniec wraz z dożynkowym bochenkiem chleba został uroczyście przekazany gospodarzowi gminy. Wójt Piekarek razem z starostami rozdawali obecnym w amfiteatrze gościom kawałki chleba z tegorocznej mąki.

W tym roku tradycja przeplatała się z nowoczesnością. – Scena amfiteatru była areną pionierskiego na skalę województwa eksperymentu, telemostu Ujazd-Moszczenica – mówi prof. Marcin Korytkowski, współpracujący z gminą przy projektach IT. Dzięki łączu światłowodowemu, które jest efektem projektu E-Leader po obu stronach ekranu życzenia dla uczestników odbywających się w Ujeździe i Moszczenicy dożynek przekazywali sobie: wójt Artur Pawlak i starosta Mirosław Kukliński a z drugiej: wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek i poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Radziszewska.  Po dożynkach odbył się Przystanek Folklor. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Grabowski.

Po dożynkach odbył się Przystanek Folklor, w ramach którego odbyła prezentacja kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy oraz wstępy artystyczne zespołów ludowych. Wydarzenie było sfinansowane w ramach środków grantowych Stwoarzyszenia Lokalna Grupa Działania Bud-UJ  Razem.

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Moszczenica

ul. Kosowska 1
97-310 Moszczenica
tel.: 44 616 96 25
fax: 44 616 96 87
e-mail: ug@moszczenica.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.