Logo Gmina Moszczenica

News

News zdjęcie id 252

Powiatowy Dzień Matki

04.06.2018

Święto mam na szczeblu gminnym zorganizowano po raz pierwszy. Uroczystość odbyła się w sali OSP w Srocku.

- Chcieliśmy w ten szczególny sposób podziękować wszystkim mamom, tym młodszych i tym starszym, a nawet całym pokoleniom mam od babć, poprzez córki na wnuczkach kończąc, za najważniejszy dar, jakim jest bezwarunkowa matczyna miłość - mówił Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała, zwracając się do kilkudziesięciu pań zgromadzonych w sali OSP w Srocku. - To wy - mamy - dajecie życie, to Wy ponosicie główny ciężar wychowania młodych pokoleń, to Wy wreszcie stanowicie siłę, która poprzez aktywną działalność w Kołach Gospodyń Wiejskich i innych organizacjach, integruje społeczność Ziemi Piotrkowskiej.

W podziękowaniu za dar życia, wychowanie oraz tworzenie ogniska domowego starosta Cubała, wraz z wicestarostą powiatu Piotrem Wojtysiakiem, wręczyli zasłużonym matkom okolicznościowe statuetki, listy gratulacyjne oraz kwiaty. W wyróżnianiu matek brali również udział obecni na uroczystości samorządowcy z terenu powiatu m.in. Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek i Wójt Gminy Aleksandrów Dionizy Głowacki.

Nagrodzono mamy z terenu całego powiatu, którym śpiewali i tańczyli najmłodsi mieszkańcy ziemi piotrkowskiej. Gośćmi specjalnymi były panie z ukraińskiego Czernihowa, które spontanicznie zaśpiewały a capella i na głosy znaną u pieśń ukraińskiego autora "Matko moja, ja wiem".

Nagrodzonym mamom z terenu naszej gminy kwiaty i podziękowania składał wójt Piekarek. – jesteście filarem naszej społeczności i dziękuję Wam za trud i poświęcenie dla kolejnych pokoleń. - Wyróżniliśmy dzisiaj przeszło 50 mam ze wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego - podsumowała Halina Derach Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Powiatu Piotrkowskiego, organizatorka Święta, która również nagrodę specjalną.

Oficjalną część I Powiatowego Dnia Matki zakończył mini koncert Kapeli Tolka Gałązki.

 

 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Moszczenica

ul. Kosowska 1
97-310 Moszczenica
tel.: 44 616 96 25
fax: 44 616 96 87
e-mail: ug@moszczenica.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.