Logo Gmina Moszczenica

News

News zdjęcie id 215

Będą kolejne remonty dróg

14.05.2018

Ruszają kolejne remonty dróg gminnych i powiatowych w gminie Moszczenica. Oprócz dużych inwestycji urzędnicy zaplanowali także wymianę nawierzchni na wielu drogach. Część prac współfinansuje Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.

Nowe nakładki mają powstać zarówno na drogach powiatowych, jak i gminnych. Te pierwsze współfinansowane są w połowie przez powiat piotrkowski. - Nowe nawierzchnie pojawią się na drogach: Raciborowice – Baby, Baby – Wolbórz, Srock – Gościmowice, Srock – Podolin, Moszczenica – Gazomia Nowa oraz pojawi się nowy chodnik w Babach przed i za przejazdem kolejowym – mówi Marceli Piekarek wójt Moszczenicy. Planem remontów objęte są też drogi gminne: Pomyków, Srock ul. Południowa, Sierosław – (obręb Imielnia), Imielnia, Gajkowice w kierunku Gościmowic oraz Karlin (ul. Kościelna).

Trwa też etap budowy chodnika w Rakowie ul. Główna. - W ramach tegorocznego planu wybudujemy także drogi w Woli Moszczenickiej - ul. Dębowa, Klonowa, Dworska, Brzozowa, w Kosowie - ul. Polna i Południowa oraz w Michałowie - ul. Zacisze. Liczymy także na dofinansowanie zewnętrzne przy budowie dróg w Raciborowicach i Kosowie - ul. Rękorajska, Północna – dodaje Piekarek.

Gmina jest również na etapie rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę ul. Dworcowej w Moszczenicy, który został podzielony na trzy części: przebudowę chodnika, instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz przebudowę pasa jezdnego drogi. Rozpoczęła się również modernizacja ul. Kosowskiej, obejmująca m.in. budowę dużego parkingu w centrum Moszczenicy oraz przebudowa chodników w sołectwie Moszczenica Osiedle – ul. Nowy Świat i Fabryczna oraz w Woli Moszczenickiej ul. Modrzewiowa (od ul. Piotrkowskiej do ul. Polnej) i ul. Polna (od ul. Proszeńskiej do ulicy Projetkowanej). Łącznie na utrzymanie dróg w tym roku gmina wyda ponad 7 milionów złotych.

- Ubiegły rok pokazał, że obecnie decyduje wykonawca. Samorządy miały problemy z rozstrzyganiem przetargów, bo albo nie było oferentów, albo cena wielokrotnie przekraczała możliwości gmin. Podobnie było u nas, dlatego wiele remontów musiało czekać. Obecnie sytuacja się nieco poprawiła i możemy ruszać z inwestycjami – podkreśla Piekarek. – Niestety nadal to firmy dyktują ceny, więc musimy mierzyć siły na zamiary.

 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Moszczenica

ul. Kosowska 1
97-310 Moszczenica
tel.: 44 616 96 25
fax: 44 616 96 87
e-mail: ug@moszczenica.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.