Logo Gmina Moszczenica

News

News zdjęcie id 172

Będą współtworzyć promocję gminy i regionu

03.04.2018

Uczniowie z klasy VA ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki wygrali konkurs na scenariusz filmu promującego gminę i projekt unijny, który właśnie realizuje. W konkursie wystartowało 10 scenariuszy wymyślonych przez dzieci ze wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy.

Komisja konkursowa oceniała prace pod względem merytorycznym i formalnym. – Scenariusze musiały spełniać trzy podstawowe kryteria czyli być możliwe do zrealizowania pod względem finansowym, być kreatywne i zgodne z celem projektu - mówi sekretarz gminy Krzysztof Jędrzejczyk, członek komisji konkursowej. Scenariusze były indywidualnie oceniane przez każdą osobę z jury, a suma wszystkich punktów zadecydowała o wygranej. – Komisji najbardziej spodobał się pomysł, który nie tylko pokazywał walory naszej gminy, ale i wspólnotę ludzi poprzez taniec.

- Bardzo się cieszę, że zwycięska praca dotycząca promocji gminy została napisana w naszej szkole – podkreśla Jolanta Kujawska-Wężyk, dyrektor SP Moszczenica. – Osobiście zachęcałam do udziału w tej zabawie, bo w procesie edukacji kładziemy duży nacisk na budzenie miłości do małej ojczyzny, rozwijanie kreatywności u dzieci i radzenie sobie z wyzwaniami – dodaje dyrektor Kujawska-Wężyk. A zadanie było trudne i wymagało pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. – Wielokrotnie rozmawialiśmy na lekcjach o tym, czym jest innowacyjność i jak promować naszą gminę – mówi Agnieszka Korytkowska wychowawczyni zwycięskiej klasy. – Dzieci bardzo zaangażowały się w ten projekt i bardzo się cieszą, że ich praca wygrała.

Nagrodę – czyli wspólny wyjazd całej klasy do kompleksu basenowego – wręczył uroczyście wójt Moszczenicy, Marceli Piekarek. - Takie inicjatywy pozwalają budować społeczeństwo obywatelskie i uczą dzieci już od najmłodszych lat pracy i zaangażowania na rzecz wspólnego dobra jakim jest nasza gmina. Promowanie w scenariuszach największych projektów infrastrukturalnych i zaangażowanie do tego celu rodziców pozwala także pokazać mieszkańcom strategię rozwoju gminy. Warto podkreślić, że nagroda została ufundowana przez prywatnych sponsorów. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, pomysły ze zwycięskiej pracy będą brane pod uwagę przy realizacji spotu promującego Gminę Moszczenica i przedsiębiorstwa z sektora MŚP działające w następujących branżach: Informatyka i telekomunikacja, Innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze i Energetyka (w tym Odnawialnych Źródeł Energii).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O projekcie 

Gmina Moszczenica realizuje obecnie projekt pod nazwą „Wzrost eksportu sektora MŚP w Łódzkiem w wyniku zastosowania nowoczesnych metod regionalnego marketingu gospodarczego przez Gminę Moszczenica”. Współfinansowanie projektu pochodzi z II Osi priorytetowej RPO WŁ 2014-2020 ze środków EFRR. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano już pierwszą edycję targów w Moszczenicy i konferencję IT w Łodzi, które swoimi patronatami objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz rektor Politechniki Częstochowskiej. Efektem tych wydarzeń jest m.in. zbudowanie nowego konsorcjum  o nazwie Gmina Bliżej Mieszkańców, które wkrótce zostanie poszerzone o kolejną JST- Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

Projekt zakłada również wyprodukowanie filmu promującego przedsiębiorców z sektora MŚP woj. łódzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Moszczenica i Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Gmina Moszczenica jest liderem innowacji- wśród wszystkich gmin wiejskich w kraju została wybrana  Najbardziej innowacyjną gminą w Polsce, a także została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Tytuł został przyznany w plebiscycie organizowanym przez Rzeczpospolitą i był między innymi efektem ciężkiej pracy, zaangażowania, kreatywności i otwartości na współpracę pomiędzy władzami lokalnymi a Politechniką Częstochowską. Ponad rok temu Gmina pozyskała środki z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w ramach których zobowiązała się m.in. do podejmowania działań zmierzających do promowania walorów Gminy Moszczenica i woj. łódzkiego w zakresie lokalizowania inwestycji w szczególności Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych, podejmowania działań zmierzających do rozwoju eksportu i zdobywania nowych rynków zbytu za granicą przez przedsiębiorstwa z terenu gminy i regionu, zwiększenie konkurencyjności lokalnych produktów i usług poprzez tworzenie powiązań kooperacyjnych oraz wspierania Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji w szczególności: Informatyka i telekomunikacja oraz Innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze i Energetyka (w tym OZE).

 

 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Moszczenica

ul. Kosowska 1
97-310 Moszczenica
tel.: 44 616 96 25
fax: 44 616 96 87
e-mail: ug@moszczenica.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.