strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

Z uwagi na to, że dużo pytań od mieszkańców dotyczy próśb o przedstawienie dokonań Wójta Gminy za okres 2010 - 2015 odsyłam Państwa do poniższego linku, pod którym znajduje się stosowne sprawozdanie:

Sprawozdanie

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy


Przypominam, że zgodnie z Regulaminem zadawania pytań nie będę odpowiadał na pytania sformułowane w sposób wulgarny, obraźliwy, nieprzyzwoity bądź poniżający mnie, moich współpracowników i pracowników, a także naruszające przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, gdyż nie temu służy ta strona.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy


imie: Katarzyna Z data: 2017-09-18 13:53:21
pytanie:
Witam mam pytanie odnośnie monitoringu w Moszczenicy. Czy jest on gdzieś dostępny do wglądu online?

odpowiedź:
Szanowny Panie,

Podgląd z kamer jest udostępniony do wglądu tylko osobom do tego upoważnionym, pracującym w Gminnym Centrum Monitoringu, które przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu mają obowiązek analizowania obrazu i zgłaszania Policji przypadków łamania prawa. Całość materiału z kamer nagrywana jest na macierzach dyskowych i udostępniana za zgodą władz gminy np. Policji.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Eustachy data: 2017-08-28 00:45:11
pytanie:
Na stronie "http://www.moszczenica.pl/index.php?id=156&prev=6&lan=pl" znajduje się harmonogram wywozu odpadów tylko do sierpnia.

Czy w naszej Gminie istnieje plan wywozu śmieci z wyprzedzeniem?
Czy mógłbym pozyskiwać z tej strony informacje o harmonogramie wywozu odpadów na cały rok z uwzględnieniem odbioru odpadów wielkogabarytowych i urządzeń elektrycznych?

Pozdrawiam.

odpowiedź:
Szanowny Panie,

Rzeczywiście harmonogram odbioru odpadów na wrzesień pojawił się z opóźnieniem. Za utrudnienia przepraszamy. Poprawimy się. Natomiast od nowego roku będziemy zamieszczać harmonogram wywozu odpadów na cały rok z góry, aby każdy zdążył na czas się z nim zapoznać.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy

imie: mama 4 latki z Bab data: 2017-08-25 19:31:57
pytanie:
Panie Wójcie czy nie można zrobić placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia bo ten w szkole trochę ubogi .Bardzo ładny mają dzieci w Moszczenicy na Dworcowej .Może w innym miejscu niż szkoła .Pozdrawiam

odpowiedź:
Droga Mamo! Cieszę się, ze troszczy się pani o dzieci w Babach aby miały duży plac zabaw. Decyzja należy do mieszkańców tego sołectwa. Można przeznaczyć np. fundusz sołecki na tą inwestycję.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: mieszkanka data: 2017-08-12 23:33:06
pytanie:
Czy obecnych czasach jest trudno dbać w gminie o czystość ulic i chodników? Ulica i chodnik na ulicy Kosowskiej i Spacerowej jest strasznie zarośnięty chwastami. Wygląda to fatalnie i utrudnia funkcjonowanie.

odpowiedź:
Droga Mieszkanko!
Bardzo dużo mieszkańców w ostatnim czasie domaga się budowy chodników. Jak gmina wybuduje to nie ma się nim kto opiekować. W miarę posiadanych możliwości finansowych czyścimy chodniki. Zachęcam mieszkańców do „pielęgnacji” chodnika przed swoją posesją. Za co z góry serdecznie dziękuję.

Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Łukasz data: 2017-07-28 10:36:30
pytanie:
Witam serdecznie.

Panie Wójcie,
jestem na końcowym etapie tworzenia strony internetowej Stowarzyszenia wędkarskiego "Malik" i potrzebuję informacji odnośnie historii Stawu Alejnego.

Napisałem do Państwa maila w tej sprawie w dniu 23 lipca, jednak do dziś nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że jako Urząd Gminy macie Państwo dostęp do materiałów archiwalnych, kronik itp.

Nurtuje mnie właściwie jedno pytanie :)
Kiedy powstał Staw Alejny ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Gdybyście mieli Państwo materiały opisujące historię owego zbiornika to prosiłbym o przesłanie ich na adres mailowy (malik@poczta.fm). Byłbym bardzo zobowiązany :)

odpowiedź:
Panie Łukaszu!
Odpowiedzi otrzymał Pan z Urzędu Gminy Moszczenica w dniu 08.08.2017 r.

Pozdrawiam serdecznie
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: MIESYKANKA RAKOWA data: 2017-07-27 12:28:41
pytanie:
FAJNIE SIĘ CZYTA O NOWYCH CHODNIKACH I DROGACH W MIEJSCOWOŚCIACH NASZEJ GMINY. A JA PYTAM KIEDY ZADBACIE O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH PODATNIKÓW Z WSI RAKÓW I PIESI PRZESTANĄ PORUSZAĆ SIĘ PO DRODZE PIOTRKOWSKIEJ NA PRZYSTANKI KOMUNIKACYJNE ROWAMI I POLAMI. NIE WSPOMNĘ O ZNAKACH PRZYSTANKOWYCH PRZY SAMEJ DRODZE I BRAK OCHRONY. KORZYSTAJĄ Z NICH MIESZKAĆY DOJEŻDŻAJĄCY DO PRACY I OCZEKUJĄCE DZIECI NA SZKOLNY BUS. PRZYPOMINAM MY TEŻ JESTEŚMY PODATNIKAMI I WYBORCAMI !!!!!!!!

odpowiedź:
Droga mieszkanko Rakowa! Zapewniam Panią, ze dbamy o bezpieczeństwo swoich podatników nie tylko ze wsi Raków, ale wszystkich 23 sołectw. Wspomniana przez Panią droga (ul. Piotrkowska) to droga wojewódzka gdzie jej zarządca Zarząd Dróg Wojewódzkich podejmuje decyzję w omawianej przez Panią sprawie.
Pozdrawiam

Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Beata data: 2017-07-19 16:32:38
pytanie:
Dzień dobry panie wójcie pisze z takim zapytaniem czy jest mozliwość zrobienia czegoś ze skrzyżowaniem ul. Leśnej z ul. Proszeńską. Wyjeżdżając z ul Leśnej nie ma żadnej widoczności . Może by warto zadbać trochę o pobocze.

odpowiedź:
Szanowna Pani Beato,

Pobocza w pasie drogowym przy drodze powiatowej - ul. Proszeńskiej w Woli Moszczenickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Leśną zostały po naszej interwencji wykoszone przez służby drogowe zarządu dróg powiatowych. Przycięto również konary drzew rosnących w tym rejonie, które ograniczały widoczność na drodze.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Mieszkaniec Srocka data: 2017-07-18 19:13:24
pytanie:
To jest cytat Pana wypowiedzi:Cieszę się, że udało nam się również porozumieć w sprawie utwardzenie pobocza drogi DK91 na odcinku od szkoły w Srocku do cmentarza, o które wnioskowałem od dłuższego czasu. GDDKiA w Łodzi zobowiązała się do wykonania tych robót jeszcze w tym roku - informuje wójt Marceli Piekarek.
Proszę o odpowiedz kiedy to nastąpi?

odpowiedź:
Drogi mieszkańcu Srocka! Tak potwierdzam to jest mój cytat. Identyczne pytanie jak pan ja zadaję GDDKiA w Łodzi bo to ta firma zobowiązała się do wykonania tego zadania.

Pozdrawiam

Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Ela data: 2017-07-17 16:04:31
pytanie:
Witam,

Panie Wójcie jestem pod ogromnym wrażeniem działalności GOK. Te wycieczki super pomysł. Oby więcej. Świetnym pomysłem był też rajd rowerowy na którym były zbierane pieniądze na pomoc.

Pytanie:
Czy Gmina ma w planach wykorzystanie potencjału Stawu Alejnego (zbiornika retencyjnego)i zamianę np na rekreacyjny?

odpowiedź:
Bardzo dziękuję za miłe słowa pod adresem pana dyrektora GOKiS w Moszczenicy. Natomiast co do zagospodarowania Stawu Alejnego to jest bardzo ciekawa propozycja i będziemy ją rozważać z uwzględnieniem stanowiska (zalecenia)konserwatora zabytków, bowiem jest to część dworsko–parkowo-stawowego zabytku.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Henryk data: 2017-07-13 09:01:23
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie, Widzę, że Gmina Moszczenica ogłosiła postępowanie przetargowe (http://moszczenica.bipst.pl/index.php?grupa=511807) i planuje wydanie publicznych pieniędzy na .... cukierki. Kto Panu doradził taki fantastyczny pomysł? I kolejne pytania: Jaki smak będą miały cukierki? W jaki sposób będzie Pan dokumentował rozchód cukierków? Czy będzie monitorowane, który Urzędnik ile zjadł cukierków? Czy nie wydaje się Panu, że 25kg to zbyt mało?

odpowiedź:
Zamówienie o którym Pan pisze obejmuje zakupienie różnych materiałów promujących firmy z terenu woj. łódzkiego a w szczególności Gminy Moszczenica ze szczególnym uwzględnieniem Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Zakupy realizowane są ze środków współfinansowanych przez UE, zatem projekt był oceniony przez recenzentów z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, którzy uznali iż pomysł opisany w przedmiotowym projekcie jest właściwy i oceniając projekt wystawili mu bardzo wysokie noty (pod względem zdobytych punktów nasza gmina otrzymała drugie miejsce w rankingu).

Zgodnie z zapisami projektu nie musimy rejestrować rozchodu cukierków. Jeżeli koncepcja projektu nie odpowiada Panu i ma Pan inny- lepszy pomysł na promocję MTI, bardzo chętnie skorzystamy z Pana propozycji. Pragnę przypomnieć, że znacząca cześć projektu została stworzona przez osoby wspierające naszą gminę w pozyskiwana środków zewnętrznych- pracowników Politechniki Częstochowskiej- BEZINTERESOWNIE. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję Panu za zainteresowanie tym co się w naszej Gminie dzieje. Korzystając z okazji pragnę zaprosić Pana 17.09 na targi organizowane w Hali Sportowej w Moszczenicy. Na targach oprócz ciekawych ekspozycji wystawców będzie wiele innych atrakcji między innymi "Łazik marsjański" stworzony przez studentów Politechniki Częstochowskiej, który w tym roku zdobył III miejsce na świecie. Tego samego dnia ok godz. 17 odbędzie się uroczyste wbicie szpadla czyli rozpoczęcie budowy Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych czyli uporządkowanie terenu po dawnej fabryce MZPB, nowym uzbrojeniem infrastrukturalnym i remontem części budynków. Podczas targów będzie można spróbować cukierków, o które Pan pyta i wówczas ocenić ich smak. Jeszcze raz zapraszam na targi.
Pozdrawiam

Marceli Piekarek
Wójt Gminy
1 do 10 z 711
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom